Logo Studiopress - Genesis framework

Genesis framework (StudioPress) mění podmínky

Článek může obsahovat sponzorované odkazy.

Co se dozvíte:

Genesis framework zdarma – 1. výborná zpráva
Prémiové šablony třetích stran již jen napřímo
Pokračuje již jen 10 StudioPress šablon
ProPlus obsahuje Genesis Blocks Pro a Genesis Custom Blocks Pro – 2. výborná zpráva
Speciální tip pro ProPlus uživatele

Genesis framework zdarma pro každého

Dobrá zpráva pro wordpressové příznivce frameworku Genesis: od 8. 7. 2021 bude samotný framework Genesis, stejně jako základní Sample theme, zdarma pro každého.

Jak to bylo doposud?

Framework (včetně Sample theme) byl dostupný za jednorázový poplatek. Ne, že by si uživatelé nemohli dovolit zaplatit za kvalitní téma několik desítek USD. Složitější to však bylo pro prodejce dceřiných témat (Genesis Child themes), kteří museli prodej svých produktů podmiňovat nákupem Genesis frameworku ze strany koncového uživatele, a to jistě brzdilo jejich byznys.

Prémiová témata pro Genesis framework třetích stran

Výrobci prémiových šablon založených na frameworku Genesis již nebudou své produkty prodávat z tržiště StudioPress. Prodávat je budou samostatně a nově tedy mohou zahrnout i základní šablonu Genesis framework.

Stejně tak updaty již nebude distribuovat StudioPress, ale přímo výrobce prémiové šablony.

Studiopress témata

Již jen předplatné

Témata z dílny StudioPress již nebudou prodávány samostatně. K dispozici budou pouze pro nové zákazníky prostřednictvím předplatného Genesis Pro (nyní, 7. 7. 2021, za $360 / rok), WP Engine nebo Flywheel. Nutno však podotknout, že téma Genesis lze provozovat na libovolném webhostingu nezávisle na službách WP Engine nebo Flywheel.

10 témat pokračuje

Mnoho témat z dílny StudioPress stárne, hlavně technicky. U některých z nich chybí především kompatibilita s editorem bloků – Gutenberg. Proto výrobce z desítek témat vybral 10 nejlepších, které zůstanou na seznamu dalšího rozvoje. Ostatní témata bude stále možné stáhnout, budou však udržovány již jen po stránce bezpečnosti.

Top 10 StudioPress šablon, které pokračují:

Genesis Blocks Pro a Genesis Custom Blocks Pro zdarma

Stávající zákazníci Pro Plus dostanou přístup k Genesis Blocks Pro and Genesis Custom Blocks Pro zdarma v rámci svého StudioPress účtu. A to včetně všech budoucích “Collections” vydaných v rámci Genesis Blocks Pro.

Pro Plus zákazníci tedy dostávají přístup k širokému spektru designových kolekcí pro block editor, a stejně tak budou mít přístup ke kolekcím i v rámci tzv. Full Site Editing, až ho StudioPress uvede do života v rámci jádra WordPressu.

Tip pro uživatele ProPlus

Nemůžete najít licenční klíč k nově zpřístupněným Genesis Blocks Pro a Genesis Custom Blocks Pro? Zatím je ani nenajdete.

Ve svém WordPressu zřejmě uvidíte chybovou hlášku, která se pídí po licenčním kódu. Vy ho však v podstatě nepotřebujete. Zadání licenčního klíče umožňuje pouze získávání automatických aktualizací (auto-updates).

Pro Plus uživatelé však musí zatím aktualizovat ručně stažením nové verze z účtu StudioPress a ruční instalací. Vývojáři StudioPress v budoucnu tento nešvar odstraní, ale zatím není jasné, kdy se tak stane.

Článek čerpá informace z blogu StudioPress: Announcing Big changes to StudioPress!

Článek vyjadřuje mé osobní názory, jistě ne objektivní, i když se o objektivní pohled snažím. Odkazy mohou obsahovat sponzorované linky. Kritika aplikací, výrobků nebo služeb třetích stran není nikterak ovlivněna provizními systémy, se kterými mohou být odkazy propojeny.

Podobné příspěvky